Hospicjum Nadzieja - wesprzyj budowę nowego Domu dla naszych dzieci

480/200000.00

0 % Zebrano

480.00zł
Zebrano
200,000.00zł
Cel zbiórki
10
Darczyńcy

Szczegóły zbiórki

 

Image

Mieścimy w Toruniu przy ul. Włocławskiej 169B się w samodzielnym parterowym budynku z zapleczem rekreacyjnym, oddalonym od ruchliwych miejsc, sąsiadującym z lasem.

Podopieczni Fundacji to dzieci i młodzież od urodzenia do 18 roku życia, cierpiący na nieuleczalne choroby, takie jak: dystrofie mięśniowe, ciężkie porażenia mózgowe z niedowładami, wady genetyczne/wrodzone rozwojowe, przepukliny oponowo – rdzeniowe oraz nowotwory.

Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy przy ul. Włocławskiej 169B w Toruniu, który zajmuje się pacjentami nieuleczalnie chorymi, będzie miał nowy budynek – Zakład Pielęgnacyjno Opiekuńczy dla Dzieci i Dorosłych z 20 miejscami dla dorosłych i 12 dziecięcymi.
Dzieci potrzebują nowego Domu.
W obecnym budynku jest tylko jedna łazienka dostosowana dla pacjentów.
W nowym budynku każda sala będzie miała osobną łazienkę.
Nie posiadamy sali fizjoterapeutycznej - zajęcia z fizjoterapii, terapii SI oraz inne musimy przeprowadzać w jednej Sali Doświadczania Świata bądź na salach dzieci.
Ukończenie budowy nowego Domu zapewni nam warunki do komfortowej pracy i przyczyni się do zwiększenia efektywności terapii - Dzieci nie będą się rozpraszały obecnością innych w sali.
Będą komfortowo wypoczywały w pojedynczych lub dwuosobowych maksymalnie salach. WIĘCEJ O NAS Misja Dziecko, które chcemy wprowadzić w świat musi uzyskać możliwie do swej niepełnosprawności najwyższą samodzielność – niech dowie się jak najwięcej, niech zdobędzie tyle umiejętności, żeby być jak najmniej uzależnione od innych. W otoczeniu powinno czuć się bezpiecznie i czerpać z życia zadowolenie.

Świat dzieci niepełnosprawnych musi być światem bezpiecznym, bogatym w doznania, pełnym urozmaiconych, pozytywnych bodźców i doświadczeń.
Prowadzone działania W ramach działalności Fundacji prowadzone są 3 podmioty: od 2003 roku Hospicjum domowe dla dzieci chorych onkologicznie, z chorobami genetycznymi i wielowadziem, od 2008 roku Oddział Pielęgnacyjno-Opiekuńczy dla Dzieci i Młodzieży, a od lutego 2017 r.

Oddział Dzieci Wentylowanych Mechanicznie.
Trafiają do niego pacjenci ze skierowaniem lekarskim, którzy ze względu na stan zdrowia wymagają całodobowych świadczeń pielęgnacyjno-opiekuńczych i rehabilitacyjnych. Wśród naszych Podopiecznych są dzieci ze skierowaniem sądowym – porzucone przy porodzie bądź później i zapomniane przez rodziców i Państwo, sieroty i półsieroty.
Ze względu na Ich stan zdrowia pięciu pacjentów jest podłączonych pod respiratory. Jesteśmy jedynym Oddziałem Pielęgnacyjno-Opiekuńczym dla Dzieci i Młodzieży w naszym województwie.

Nasz Dom jest przeznaczony dla małych pacjentów, którzy nie wymagają już hospitalizacji, ale muszą być objęci całodobową, profesjonalną opieką, a z różnych przyczyn nie mogą trafić do środowiska rodzinnego. Wykwalifikowana kadra: lekarze różnych specjalności, pielęgniarki, opiekunowie medyczni, fizjoterapeuci, pedagodzy i terapeuci zajęciowi, psycholog, logopeda stara się tworzyć optymalne warunki rozwoju dla 12 podopiecznych w tym 5 na pododdziale wentylacji mechanicznej. W przypadku dzieci, których pobyt w naszym Domu spowodowany jest brakiem rodziców biologicznych, we współpracy z ośrodkami adopcyjnymi, podejmujemy starania, aby każde dziecko znalazło nową, kochającą rodzinę.

Dziecko, które chcemy wprowadzić w świat musi uzyskać możliwie do swej niepełnosprawności najwyższą samodzielność – niech dowie się jak najwięcej, niech zdobędzie tyle umiejętności, żeby być jak najmniej uzależnione od innych. W otoczeniu powinno czuć się bezpiecznie i czerpać z życia zadowolenie. Świat dzieci niepełnosprawnych musi być światem bezpiecznym, bogatym w doznania, pełnym urozmaiconych, pozytywnych bodźców i doświadczeń.

Rehabilitacja dzieci niepełnosprawnych jest złożonym, wieloetapowym i wielowymiarowym procesem zmierzającym do maksymalnego usprawnienia osób objętych niepełnosprawnością. Usprawnianie to odbywa się na drodze wielu profesjonalnych działań o charakterze leczniczym, psychologicznym, pedagogicznym i społecznym. Prowadzimy czynną rehabilitację polisensoryczną – jest to kompleksowa metoda terapeutyczna, która oddziałuje na wszystkie zmysły, sprawia, że rozwija się ciało i umysł. Przy zastosowaniu integracji sensorycznej następuje stymulacja układu przedsionkowego, proprioceptywnego, usprawnienie zmysłu dotyku, wzroku i słuchu. Najważniejszym celem terapii jest odblokowanie mózgu, dostarczenie kontrolowanej ilości bodźców płynących z otoczenia i własnego ciała oraz zdolność do odczuwania i rozumienia tych informacji.

WIĘCEJ O NAS

Misja
Dziecko, które chcemy wprowadzić w świat musi uzyskać możliwie do swej niepełnosprawności najwyższą samodzielność – niech dowie się jak najwięcej, niech zdobędzie tyle umiejętności, żeby być jak najmniej uzależnione od innych. W otoczeniu powinno czuć się bezpiecznie i czerpać z życia zadowolenie. Świat dzieci niepełnosprawnych musi być światem bezpiecznym, bogatym w doznania, pełnym urozmaiconych, pozytywnych bodźców i doświadczeń.

Prowadzone działania
W ramach działalności Fundacji prowadzone są 3 podmioty: od 2003 roku Hospicjum domowe dla dzieci chorych onkologicznie, z chorobami genetycznymi i wielowadziem, od 2008 roku Oddział Pielęgnacyjno-Opiekuńczy dla Dzieci i Młodzieży, a od lutego 2017 r. Oddział Dzieci Wentylowanych Mechanicznie. Trafiają do niego pacjenci ze skierowaniem lekarskim, którzy ze względu na stan zdrowia wymagają całodobowych świadczeń pielęgnacyjno-opiekuńczych i rehabilitacyjnych. Wśród naszych Podopiecznych są dzieci ze skierowaniem sądowym – porzucone przy porodzie bądź później i zapomniane przez rodziców i Państwo, sieroty i półsieroty. Ze względu na Ich stan zdrowia pięciu pacjentów jest podłączonych pod respiratory. Jesteśmy jedynym Oddziałem Pielęgnacyjno-Opiekuńczym dla Dzieci i Młodzieży w naszym województwie.

Nasz Dom jest przeznaczony dla małych pacjentów, którzy nie wymagają już hospitalizacji, ale muszą być objęci całodobową, profesjonalną opieką, a z różnych przyczyn nie mogą trafić do środowiska rodzinnego. Wykwalifikowana kadra: lekarze różnych specjalności, pielęgniarki, opiekunowie medyczni, fizjoterapeuci, pedagodzy i terapeuci zajęciowi, psycholog, logopeda stara się tworzyć optymalne warunki rozwoju dla 12 podopiecznych w tym 5 na pododdziale wentylacji mechanicznej. Posiadamy wyposażoną salę do rehabilitacji polisensorycznej i salę audiowizualną.

ZAPEWNIAMY:

  1. Całodobową opiekę pielęgniarską (pielęgnacja pacjenta, zabiegi higieniczne, pierwsza specjalistyczna pomoc w sytuacjach nagłego zagrożenia zdrowia lub życia dziecka),
  2. Stałą opiekę lekarską (lekarz pediatra, lekarz rehabilitacji, lekarz neuropsychiatra),
  3. Codzienne zajęcia z zakresu fizykoterapii i rehabilitacji,
  4. Terapeutyczną opiekę psychologa, logopedy, neurologopedy oraz terapeuty zajęciowego,
  5. Edukację (pedagodzy),
  6. Realizację potrzeb kulturalnych (liczne koncerty, przedstawienia teatralne, wyjazdy poznawcze, imprezy integracyjne).

Przyjmujemy również dzieci zakwalifikowane do żywienia pozajelitowego.
Pomaga nam kilkudziesięciu wolontariuszy.
W czasie pobytu dziecka w naszym Domu jego rodzice mają zapewnione stałe kontakty z dzieckiem.
W przypadku dzieci, których pobyt w naszym Domu spowodowany jest brakiem rodziców biologicznych, we współpracy z ośrodkami adopcyjnymi, podejmujemy starania, aby każde dziecko znalazło nową, kochającą rodzinę.

Image

OPIEKĄ HOSPICJUM DOMOWEGO JEST OBJĘTYCH 49 CIĘŻKO, NIEULECZALNIE CHORYCH DZIECI, KTÓRYCH RODZINY W NIEKTÓRYCH SYTUACJACH MOGĄ LICZYĆ TYLKO NA NASZE WSPARCIE.
MALI PACJENCI POZOSTAJĄ W SWOICH DOMACH, A NASZ ZESPÓŁ DO NICH DOJEŻDŻA.

Opieka hospicyjna zapewnia m.in.:

·kompleksową opiekę medyczną (opieka pielęgniarska),
·całodobową opiekę paliatywną i terapeutyczną,
·leczenie i konsultacje specjalistyczne,
·przygotowanie i pomoc rodzinie chorego dziecka w opiece i pielęgnacji w warunkach domowych,
·rehabilitację mającą na celu aktywizację i usprawnienie ruchowe dziecka,
·wypożyczanie sprzętu rehabilitacyjnego,
·edukację rodziny,
·pomoc pedagogiczną,+
·wsparcie psychologiczne,
·transport dzieci na chemioterapie i radioterapie oraz konsultacje specjalistyczne,
·transport dzieci do ośrodków rehabilitacyjnych,
·wyjazdy wypoczynkowe dla rodzeństwa.

Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy przy ul. Włocławskiej 169B w Toruniu, który zajmuje się pacjentami nieuleczalnie chorymi, będzie miał nowy budynek – Zakład Pielęgnacyjno Opiekuńczy dla Dzieci i Dorosłych z 20 miejscami dla dorosłych i 12 dziecięcymi. Dzieci potrzebują nowego Domu oraz LOKOMATU (zautomatyzowanej ortezy do oceny i nauki chodu). To obecnie najbardziej nowoczesne i zaawansowane urządzenie do treningu chodu dla poszczególnych segmentów kończyn dolnych z możliwością dowolnego ustawienia parametrów chodu (prędkość, długość kroku, zakresy ruchu w stawach biodrowych i kolanowych), dostosowane dla dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym, których mamy pod opieką Fundacji naprawdę sporo. Potrzeba jest ogromna.

CHCESZ WESPRZEĆ DZIECI Z HOSPICJUM NADZIEJA?
MOŻESZ TO ZROBIĆ NA KILKA SPOSOBÓW:

- wesprzyj budowę nowego Domu dla naszych dzieci - siedzibę z Oddziałem Pielęgnacyjno Opiekuńczym dla Dzieci i Młodzieży wraz z Pododdziałem Wentylacji Mechanicznej dla Dzieci pod Respiratorem oraz nowym Oddziałem Opieki Wytchnieniowej dla Dorosłych

Image

 Zbiórka zweryfikowana przez zespół ?Pomożesz 

Darowizna online

Skorzystaj z tego formularza, aby przekazać darowiznę. 

1

WYBIERZ KWOTę WSPARCIA

2

TWOJE DANE

Zbiórka Hospicjum Nadzieja - wesprzyj budowę nowego Domu dla naszych dzieci

3

WPłATA

Wpłata na konto

STOPA

Image
Image
Image

Wpłata na konto

FOR LIFE
21105019791000009283452051
Rynek Staromiejski 36-38
87-100 Toruń

Image
Image