Pomóź w zakupie lokomatu

118/50000.00

0 % Zebrano

118.00zł
Zebrano
50,000.00zł
Cel zbiórki
4
Darczyńcy

Szczegóły zbiórki

Lokomat jest w pełni automatyczną ortezą kończyn dolnych. Trening z jego wykorzystaniem pozwoli nam na rehabilitację pacjentów na bieżni, z jednoczesnym zachowaniem prawidłowego wzorca chodu. Zdecydowana większość naszych podopiecznych ma z tym ogromny problem. Albo w ogóle nie chodzi, albo porusza się w sposób, który utrwala patologiczny wzorzec chodzenia, często upośledzający funkcjonowanie dzieci (wady stóp, naciągnięcie i skrócenie ściegien). Nieprawidłowy wzorzec chodu jest niezwykle bolesny. Zwłaszcza dla dzieci, które nie potrafią tego bólu wyrazić słowami, wskazać jego dokładnej lokalizacji.

Image
Image

Jest to wynik wielu następstw schorzeń neurologicznych. Lokomat jest dla nich nadzieją, ponieważ umożliwia wczesną naukę chodu u pacjentów, którym brak dostatecznej siły mięśniowej, by uczynić to przy tradycyjnych metodach rehabilitacyjnych. Sprzęt jest sterowany elektronicznie, dopasowywany do potrzeb pacjenta. A potrzeby są ogromne. Na ekranie komputera wyświetlana jest informacja, czy chód przebiega prawidłowo (funkcja biofeedback). Sprawia to, że pacjent świadomy może kontrolować swój ruch i wpływać na jego jakość w aktywny sposób, motywować się do działania. To także informacja zwrotna dla terapeuty oraz rodzica. Postępy są zapisywane w systemie.

Lokomat pomógłby nam rehabilitować również dzieci z Hospicjum domowego Nadzieja, ponieważ jego zastosowanie terapeutyczne jest na tyle szerokie, że obejmuje nie tylko mózgowe porażenia, a ich mamy najwięcej w oddziale, ale i uszkodzenia rdzenia kręgowego, rozległe urazy mózgu, endoprotezy, stwardnienia rozsiane, na które młodzi ludzie chorują coraz częściej, udary, chorobę Parkinsona czy też nieobce rodzicom naszych podopiecznych z hospicjum domowego rdzeniowy zanik mięśni czy wady genetyczne. Lokomat nie zastępuje procesu rehabilitacji, ale doskonale go wspomaga i zwiększa jego efektywność.

Image
Image

Sprzęt ten jest najbardziej innowacyjną metodą reedukacji chodu u małych pacjentów. Potrafi zdziałać więcej niż fizjoterapeuta, ponieważ jest w stanie precyzyjnie, zawsze tak samo, ustabilizować dziecko we właściwej pozycji (funkcja zapamiętywania parametrów właściwych dla danego dziecka). Jest niewiele specjalistycznych sprzętów dostosowanych dla potrzeb naszych dzieci. Dlatego właśnie tak bardzo zależy nam, by znalazł się w naszym wyposażeniu. Potrafi zdziałać prawdziwe cuda w o wiele krótszym czasie, niż uczyniłby to sam terapeuta, bez pomocy sprzętu.

To sprzęt niezwykle drogi, na który Fundacja nie ma pieniędzy. Mamy jednak wykwalifikowanych pracowników, którzy mogliby obsługiwać tego rodzaju urządzenie i pomóc przede wszystkim naszym dzieciom z Oddziału Pielęgnacyjno-Opiekuńczego dla Dzieci i Młodzieży w Toruniu. Wielu z nich została porzucona przy porodzie i jesteśmy jedynymi osobami, które mogą zawalczyć o ich zdrowie i szczęście, dlatego apelujemy – pomóżcie nam stoczyć tę nierówną walkę. Dzięki Wam możemy pomóc kolejnym potrzebującym.

Image

 Zbiórka zweryfikowana przez zespół ?Pomożesz 

Darowizna online

Skorzystaj z tego formularza, aby przekazać darowiznę. 

1

WYBIERZ KWOTę WSPARCIA

2

TWOJE DANE

Zbiórka Pomóź w zakupie lokomatu

3

WPłATA

Wpłata na konto

STOPA

Image
Image
Image

Wpłata na konto

FOR LIFE
21105019791000009283452051
Rynek Staromiejski 36-38
87-100 Toruń

Image
Image